Muzeum Volkswagena w Trójmieście – o nas

Od lat 60. XX wieku nasza rodzina rozwija swoją pasję do samochodów marki Volkswagen.

Każde auto jest dla nas wyjątkowe i każdemu poświęcamy odpowiednio dużo czasu. Dzięki temu nawet najstarsze modele są w pełni sprawne.

muzeum-(2)

Pierwszego garbusa w naszej rodzinie zakupił ojciec w latach 60. XX w. Zafascynowany samochodem, z którym się wychowywał, syn również kupił garbusa i kilka lat później transportera – hipisowskiego ogórka. W tamtych czasach jeszcze nikt nie myślał o zgromadzeniu kolekcji. Pomysł powstał dopiero na początku lat 90-tych. Wtedy dopiero mogliśmy stworzyć odpowiednie warunki do kolekcjonowania samochodów. Przede wszystkim chodziło o przestrzeń do garażowania pojazdów oraz warsztat, w którym byłyby serwisowane i odrestaurowywane. Takim sposobem powstała Galeria Pępowo, której oficjalne otwarcie nastąpiło 08.08.2008 o godz. 08:08.

Galeria Pępowo to nie tylko Muzeum Volkswagena, to także idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą wypocząć i zrelaksować się. Oferta noclegowa obejmuje nie tylko pokoje gościnne, ale również pole campingowe i namiotowe. Do dyspozycji gości pozostaje plac zabaw dla dzieci, sala bilardowa i  ogródek letni, a także miejsce na grilla lub ognisko.

Z naszej pasji zrodziło się miejsce, które łączy wypoczynek i dobrą zabawę z kameralną atmosferą. Jego wymarzona lokalizacja przyciąga nie tylko pasjonatów motoryzacji, lecz również miłośników wojaży po naszych pięknych okolicach.

Serdecznie zapraszamy!

 Znajdź nas na Facebooku i Tweeterze – bądź na bieżąco!